Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Mr.Pollack w Siedlcach!

Zapraszamy na niecodzienny Niedzielny Salon Muzyczny. Tym razem opuści on mury Sali Białej (jak pozwoli pogoda) i zabrzmi nieco inaczej. Jego wykonawcą będzie wirtuoz gitary MR POLLACK.

W jego wykonaniu usłyszymy utwory klasyczne w baaaardzo odmiennych opracowaniach na gitarę jak również autorskie utwory tego artysty. Zapraszamy w niedzielę 28 czerwca na plac przy fontannie. Początek o godzinie 19.00. Wstęp wolny. Koncert polecamy szczególnie wszystkim miłośnikom gitary.

Zespół Mr.Pollack powstał w 1989 roku w Mielcu . Założycielami zespołu są dwaj bracia Jacek Polak (Chłopcy z Placu Broni, Voo Doo, Jacek Skubikowski, Renata Przemyk…) (gitara, śpiew, programowanie) i Grzegorz Polak (bębny, śpiew). Swą muzyczną edukację rozpoczęli od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego (ojciec Justyny Steczkowskiej) w 7 roku życia. Po udanych występach w Jarocinie 1990 roku podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records ,dla której nagrali plytę pt.”QN”.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=y3yYnunXzsk[/youtube]

Marsz Turecki w wykonaniu Mr.Pollacka.

Ostatnie 3 lata Jacek i Grzegorz spędzili współpracując z angielskim zespołem „Real Deal” podróżując po świecie i uwieńczając tę współpracę nagraniem w roku 2000 nowej płyty pt. „Air On 6 Strings” zawierającej rewelacyjne przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki klasycznej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rhymski-Korsakov („Lot Trzmiela” na gitarę elektryczną) itd.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nwhhrr2_O4M[/youtube]

źródło: mok.siedlce.pl, http://www.youtube.com/user/mrpollack, http://www.myspace.com/mrpollack