Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Łomża Beer Festival 2009 w Białymstoku

6 czerwca w Białymstoku odbyła się pierwsza z cyklu imprez pod nazwą Łomża Beer Festival, organizowana drugi raz przez markę piwa Łomża. Przypominamy, już 27 czerwca impreza odbędzie się w Siedlcach.


Od godziny 16 do 24 trwały zabawy, konkursy, a wieczorem odbył się koncert gwiazdy, którą tym razem był zespół Budka Suflera. Imprezę odwiedziło 4 tysiące osób. Wyłoniono 4 grupy budowniczych, którzy pod okiem przeszkolonych alpinistów zbudowali „Mega Butelkę Łomży”. Ekipy zostały wybrane spośród widzów w drodze zabawnych konkursów. Wygrała grupa 4 konstruktorów w żółtych kaskach. Konstrukcja stała na Placu Siennym do rana. Była to pierwsza taka „butelka” zbudowana ze skrzynek piwa Łomża – jej wysokość wynosiła 8 metrów, a podstawę stanowił kwadrat o bokach długości 5 m.

Budowla powstawała przez ponad 4 godziny.

Od samego początku imprezy, już o godzinie 16 nie brakowało chętnych do udziału w konkursach i do budowania „Mega Butelki Łomży”. Chętnie także śpiewano na scenie wybrane przeboje – w ramach karaoke z udziałem zespołu muzycznego. Przed występem gwiazdy wieczoru widzów bawił zespół coverowy KaraRockers, który zagrać potrafi zapewne wszystkie znane piosenki po polsku i po angielsku. Budka Suflera weszła na scenę o godzinie 21. Rok 2009 jest rokiem jubileuszu nieprzerwanej 35- letniej działalności grupy na polskim rynku. Płyta z nowym materiałem ukarze się jesienią, ale podczas koncertu w Białymstoku zaśpiewano jeden nowy utwór. Koncert, jak zawsze w przypadku Budki, rozpoczął się wielkim przebojem „Sen o dolinie”. Dużą niespodzianką był udział dwóch znakomitych i legendarnych solistów Budki Suflera. Oprócz Krzysztofa Cugowskiego Białystok odwiedził także Felicjan Andrzejczak, który zaśpiewał między innymi nieśmiertelny przebój „Jolka, Jolka…”. Nie zabrakło wykonań w duecie. Tłum wtórował artystom, gdyż fanów nie zabrakło. Jak zwykle, widownia Budki Suflera była reprezentowana przez wszystkie grupy wiekowe, gdyż zespół przez 35 lat grania ma wciąż nowe pokolenia fanów, a najstarsze nawet przeboje są chętnie śpiewane przez całą publiczność.

Marka piwa Łomża zaprasza w ramach II edycji cyklu letnich imprez plenerowych pod nazwą Łomża Beer Festival do kolejnych miast regionu: Łomży (13.06.), Olsztyna (20.06), Siedlec (27.06), Ełku (11.06). Wystąpią w nich kolejno: Perfect, Kayah, T.Love, Doda. Podobnie jak w Białymstoku, imprezy rozpoczynać się będą o godz. 16.00 i potrwają do godz. 24.00 (zamknięcie ogródków piwnych). W tych maistach także powstaną „Mega Butelki Łomży”, zbudowane przy współudziale publicznbności. Za właściwy montaż skrzynek i ich mocowanie będzie odpowiedzialny „Super Łomża Team” – osoby posiadające uprawnienia do prac na wysokościach, przestrzegające zasad bezpieczeństwa i BHP. Prace będą wykonywane przy odpowiednim zabezpieczeniu (kaski, uprzęże). 4 drużyny, przy aktywnym wsparciu publiczności, będą rywalizować między sobą o to, która z nich jako pierwsza zakończy budowę swojej „ściany”. Uczestnicy zostaną obdarowani nagrodami. Gotową konstrukcję będzie można podziwiać do niedzielnego poranka.