Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Kronika policyjna 24-31 maj 2009

SPRAWCY POBICIA W ARESZCIE
24 maja w godzinach popołudniowych na terenie jednej z miejscowości w pow. siedleckim dwóch mieszkańców tej wsi postanowiło w bardzo nietypowy sposób rozwiązać koleżeńskie zatargi ze swoim znajomym. Podejrzani poprosili innego znajomego, aby pod pretekstem załatwienia jakieś sprawy wywołał pokrzywdzonego z domu. Gdy ten pojawił się w miejscu gdzie, przebywali napastnicy, został przez nich zaatakowany i pobity. Następnie jeden z nich wsiadł do samochodu, którym przyjechał pobity chłopak i kilkakrotnie przejechał nim przez miejscowość dając popis swym „umiejętnościom kierowcy”. W czasie szamotaniny pokrzywdzony zgubił również swój telefon. Telefon ten znalazł drugi ze sprawców i postanowił, że teraz on będzie jego właścicielem, po czym dokonał jego kradzieży. Poinformowani przez pokrzywdzonego o tym zajściu policjanci niezwłocznie udali się na miejsce i zatrzymali napastników. Są nimi 20 letni mieszkańcy pow. siedleckiego. W chwili zatrzymania sprawcy byli nietrzeźwi. Prowadzący sprawę szczegółowo wyjaśniają, co było powodem tego przestępstwa. Zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia, kradzieży oraz krótkotrwałego użycia pojazdu. Za przestępstwa te grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ZATRZYMANY „NOŻOWNIK”
27 maja około godz. 1.00 w nocy na terenie jednej z dyskotek w Siedlcach pomiędzy jej uczestnikami doszło do kłótni, która następnie przerodziła się w bójkę. Jak wynika z wstępnych ustaleń przyczyną tego zdarzenia był fakt, że pokrzywdzony idąc do toalety zauważył, kłótnię pomiędzy innym chłopakiem i dziewczyną. Widząc, że dziewczyna płacze a mężczyzna szarpie ją i zachowuje się wobec niej mało kulturalnie zwrócił mu uwagę. Niestety taka reakcja nie spodobała się agresorowi. Początkowo widząc zdecydowaną postawę pokrzywdzonego opuścił on teren dyskoteki. Powrócił tam jednak po około dwóch godzinach. Gdy w tłumie bawiących się osób odnalazł chłopaka, który stanął w obronie dziewczyny, wyciągnął schowany nóż i zaatakował nim pokrzywdzonego. Zaatakowany zaczął się bronić przed ciosam lecz w czasie tej szamotaniny sprawcy udało się jednak ośmiokrotnie zranić pokrzywdzonego. Po kilkuminutowej szarpaninie nożownik zbiegł z terenu dyskoteki. Pokrzywdzony został przewieziony do jednego z siedleckich szpitali. Na szczęście odniesione obrażenia nie zagrażają jego życiu i zdrowiu. Zawiadomieni o tym zajściu policjanci błyskawicznie pojawili się na miejscu zdarzenie. Niestety sprawca zajścia oddalił się w nieznanym kierunku. Podjęte na miejscu czynności pozwoliły policjantom na niezwłoczne ustalenie kim jest sprawca. Rozpoczęły się poszukiwania tego mężczyzny, które po kilkunastu godzinach od zdarzenia zakończyły się sukcesem. Sprawcą jest 25 letni mieszkaniec pow. siedleckiego. Prowadzący sprawę szczegółowo wyjaśniają, przebieg i okoliczności tego zdarzenia. Zatrzymanemu za przestępstwo to grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

WYPADEK
27 maja około godz. 15 na terenie gm. Mokobody doszło do wypadku w czasie wykonywania prac polowych. Otóż 38 letni mieszkaniec gminy w czasie prac polowych przy wykorzystaniu prasy rolującej podczas usuwania usterki został wciągnięty do prasy. Na szczęście zdarzenie to nie zakończyło się tragicznie. Rolnik z ogólnymi obrażeniami ciała w postaci potłuczeń został przewieziony do jednego z siedleckich szpitali. Prowadzone w tej sprawie postępowanie szczegółowo wyjaśni okoliczności tego zdarzenia.

ROZTARGNIENIE
27 maja mieszkaniec powiatu siedleckiego zgłosił przywłaszczenie przez nieznaną osobą torby w której znajdowały pieniądze. Pokrzywdzony, który jest właścicielem hurtowni wychodząc rano z domu zabrał pewną sumę pieniędzy z zamiarem wpłaty jej na bankowe konto. W międzyczasie wstąpił do jednego z siedleckich kiosków „RUCH”, aby pobrać tzw. zwroty prasowe. Kiedy zamykał pomieszczenie kiosku odstawił torbę z pieniędzmi. Następnie w pośpiechu wsiadł do samochodu i odjechał, a pokaźna gotówka została na ulicy. Po ok. 0,5 godziny właściciel zorientował się w swoim roztargnieniu. Gdy wrócił pod kiosk okazało się, że nie ma tam już jego własności. Być może znalazca zwróci znalezioną torbę wraz z zawartością właścicielowi.

TRAGICZNY FINAŁ BÓJKI
31 maja około godz. 16 w jednej z miejscowości na terenie gminy Skórzec doszło do bójki, w której uczestniczyło około 13 osób. W czasie trwania tego zajścia jeden z jej uczestników został ugodzony nożem w brzuch. Rana okazała się śmiertelna. W wyniku odniesionych obrażeń 24 letni mężczyzna mieszkaniec gminy Mokobody zmarł w szpitalu. Policjanci zatrzymali uczestników tego zajścia. W chwili obecnej w ramach prowadzonego śledztwa wyjaśniane są szczegółowo okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

kom. Jerzy Długosz – Oficer Prasowy KMP Siedlce