Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Łomża Beer Festival 2009 w Siedlcach

Łomża Beer Festival 2009 – 27 czerwca Siedlce. Wystąpi zespół T.Love

Latem 2008 roku zorganizowano pierwszy raz koncerty w 4 miastach regionu pod wspólną nazwą Łomża Beer Festival. Było to pierwsze wydarzenie w pełni wypływające z inicjatywy firmy w tym regionie, organizowane przez producenta marki Łomża. Wcześniej marka wspierała jedynie wydarzenia w regionie, sponsorując je. Działalność ta jest kontynuowana i firma uczestniczy w kilkudziesięciu imprezach w regionie rocznie. Podjęto jednak decyzję o zorganizowaniu własnej imprezy dla mieszkańców macierzystego rynku.

W obecnym roku pomysł będzie rozwijany i pod wspólną nazwą Łomża Beer Festival zostanie zorganizowanych 5 plenerowych wydarzeń w miejscowościach: Białystok (6 czerwca), Łomża (13.06.),Olsztyn (20.06), Siedlce (27.06), Ełk (11.06). Wstapią w nich kolejno: Budka Suflera, Perfect, Kayah, T.Love, Doda. Firma zaangażowała się także jak co roku w największą regionalną imprezę w Łomży – „Gościniec”. Tym razem na to planowane 4 lipca wydarzenie marka Łomża zaprosi również warszawiaków, wykorzystując kampanię outdorową w stolicy.
Nagrody dla piwa Łomża Export w latach 2007 – 2009:
2007 r. – zwycięstwo w internetowym plebiscycie na portalu Wrota Podlasia, „Najpopularniejszy Produkt Podlaski w kategorii SMAK 2006” – Nagroda Podlaskich Konsumentów
2008 r. Superior Taste Award (Najlepszy Smak) w międzynarodowym konkursie w Brukseli. Zdobyło także uznanie Międzynarodowego Instytutu Smaku i Jakości w Brukseli (iTQi) – wiodącej organizacji specjalizującej się w ocenianiu, nagradzaniu i promowaniu najsmaczniejszej żywności oraz napojów z całego świata.
2009 r. – brązowy medal Australian International Beer Awards
– Złoty Medal Selection & Quality Awards w kategorii: piwo jasne w grupie dolnej fermentacji. To jedna z najbardziej prestiżowych nagród w branży piwowarskiej.

Piwo Łomża jest sztandarowym produktem łomżyńskiego browaru. Produkowane od samego początku istnienia firmy, stało się z czasem jedną z najlepiej znanych marek w północno-wschodniej części kraju. Łomżyński browar był pierwszym tego typu zakładem w Polsce, wybudowanym od podstaw w okresie powojennym. O jego powstaniu zadecydowało odkrycie w okolicach Łomży wód głębinowych o wysokich walorach smakowych i jakościowych. Pierwsza produkcja została uruchomiona w 1968 roku. Od wiosny 2007 roku browar należy do duńskiego koncernu Royal Unibrew. W lutym 2008 roku zarówno część produkcyjna, jak i handlowa zakładu zostały włączone w struktury Royal Unibrew Polska Sp. z o.o. Piwo Łomża weszło do portfolio całego koncernu jako strategiczna marka na polskim rynku. Od końca 2008 roku Łomża Export jest szeroko dystrybuowana na warszawskim rynku oraz w sieciach handlowych w całym kraju. Piwo Łomża rozsławia swój region także daleko poza jego granicami – jest eksportowane do Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Szwecji. W 2008 roku piwo otrzymało nagrodę Superior Taste Award w międzynarodowym konkursie w Brukseli. W 2009 roku zostało nagrodzone złotem brązem w konkursie Australian International Beer Awards 2009 i Złoty Medal Selection&Quality Award.

W zeszłym roku na Łomża Beer Festival wystąpiła Kasia Cerekwicka fotorelację z koncertu można obejrzeć tutaj.

źródło: Materiały prasowe Royal Unibrew A/S