Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Kronika policyjna 14-19 kwietnia 2009

Kronika zdarzeń odnotowanych przez KMP w Siedlcach w okresie 14-19 kwietnia 2009

POBIŁ UCZNIA
15 kwietnia w godzinach popołudniowych dyżurny siedleckiej komendy policji został powiadomiony o tym, że na teren jednego z gimnazjów w gm. Siedlce wtargnął młody mężczyzna. Chłopak ten siłą wyprowadził ze szkoły innego 15 latka i przed budynkiem zaczął go bić. Sprawca był bardzo brutalny. Kopiąc w twarz nogą młodszego chłopaka wybił mu jeden z zębów. Skutki ataku mogłyby być o wiele cięższe dla ofiary gdyby nie interwencja pracowników placówki. Gdy pracownicy szkoły próbowali go zatrzymać zbiegł on z miejsca zdarzenia. Przybyli niezwłocznie na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że sprawcą tego bulwersującego czynu jest absolwent tego gimnazjum. Obecnie policjanci ustalają motywy jakimi kierował się sprawca. Za czyn ten grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

POSZUKIWANY USNĄŁ W KOŚCIELE
16 kwietnia siedleccy policjanci przeprowadzili nietypową interwencję,. Około południa w Kościele Garnizonowym zjawił się pewien mieszkaniec miasta, lecz raczej nie po to aby oddać się duchowemu skupieniu. Będąc pod znacznym wpływem alkoholu wszedł do środka świątyni gdzie uciął sobie drzemkę. Ten niecodzienny widok wzbudził zainteresowanie kościelnego, który o fakcie tym powiadomił siedlecka komendę. Przybyli na miejsce policjanci po obudzeniu „śpiocha” ustalili, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Siedlcach.

PAMIĘTAJMY O DOWODACH WPŁAT
16 kwietnia w godzinach popołudniowych do Siedleckiej Komendy zgłosiła się pewna mieszkanka miasta i powiadomiła o tym, że jak co miesiąc dokonała wpłaty za czynsz. Dokonując tej opłaty skorzystała z usług jednej z firm zajmujących się usługami płatniczymi. Jakież było zdziwienie pokrzywdzonej gdy otrzymała z Siedleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej pismo informujące o braku wpływu na konto należności za czynsz. Na szczęście pokrzywdzona zachowała dowód wpłaty pieniędzy za tą należność. Jak wstępnie ustalono zgłaszająca jest jedną z co najmniej kilkudziesięciu pokrzywdzonych przez tą firmę na terenie miasta. Właścicielce firmy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ZŁODZIEJE NA BUDOWIE
17 kwietnia w Żaboklikach nie ustalony na razie sprawca dokonał włamania do nowo budowanego domu. Złodziej z terenu budowy skradł 142 szt. żeberek kaloryfera, pistolet sportowy typu wiatrówka, 7 opakowań pieluch dziecięcych oraz 3 opakowania chusteczek higienicznych. Pokrzywdzony sumę strat ocenił na kwotę około 5000 tys. złotych.

Również 17 kwietnia nieustalony na razie sprawca dokonał włamania do nowo budowanego domu. Tym razem złodziej działał na terenie Zbuczyna. W tym przypadku sprawca wykazał się wyjątkowym wandalizmem. Otóż odkręcił on celowo kran wody i spowodował zalanie kotłowni i garażu. Dodatkowo poprzez powyrywanie wełny mineralnej spowodował uszkodzenie poddasza. Pokrzywdzony sumę strat ocenił na kwotę 2000 złotych. Sprawcom grozić będzie kara do 5 lat pozbawienia wolności

ROZBÓJ
18 kwietnia około godz. 19.40 w Siedlcach przy ulicy Sienkiewicza dwóch mężczyzn zaatakowało 22 letniego mieszkańca Siedlec. Sprawcy grożąc napadniętemu użyciem wobec niego noża zrabowali mu dwa telefony komórkowe i pieniądze w kwocie 400 zł. W wyniku podjętych przez policje działań ustalono już dane jednego ze sprawców. Obecnie policjanci zmierzają do jego zatrzymania. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

WYPADKI
Na drogach powiatu zaistniało 2 wypadki drogowe w których 3 osoby odniosły obrażenia ciała.

Do jednego z nich doszło 19 kwietnia w miejscowości Tarcze. Kierujący samochodem m-ki Fiat Panda 47 letni mieszkaniec Siedlec wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Renault prowadzonemu przez 46 letniego mieszkańca pow. łosickiego. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznali dwaj pasażerowie wieku 17 i 13 lat podróżujący samochodem m-ki Renault. Jak potwierdziło badanie kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Oficer Prasowy KMP w Siedlcach,kom. Jerzy Długosz

Poprzednie wydania Kroniki policyjnej można znaleźć tutaj.