Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Karen Edwards na 22nd Jazz Standard’s Festival 2009

Przedstawiamy bliżej sylwetki artystów, którzy wystąpią na 22 Festiwalu Standardów Jazzowych 2009 w Siedlcach. Jako pierwsza – Karen Edwards.

Wokalistka, pianistka, kompozytorka. Urodzona w Greenville (Południowa Karolina, USA). Pierwszą edukacje muzyczną odebrała u swego ojca, dyrektora muzycznego lokalnego kościoła Baptystów. Od dzieciństwa muzyka soul i gospel stała się główną inspiracją tej wybitnej pieśniarki i pianistki. Mrs. Edwards ukończyła studia na uniwersytecie North Texas w klasie fortepianu. Jest niezwykłą pianistką i wokalistką wielokrotnie nagradzaną muzycznym „Oscarem” Grammy Award for Jazz Performance.

Współpracowała sukcesywnie z wieloma światowej sławy artytami takimi jak Price, Stevie Wonder, Paebo Bryson, Tonny Bennett czy Pharoah Sanders. Występowała w klubach i teatrach muzycznych Nowego Jorku i Los Angeles. Prowadziła telewizyjny, cotygodniowy show w Atlancie. Występowała na całym świecie, a po udanych koncertach w Niemczech otrzymała propozycję uczenia jazzowego śpiewu i improwizacji w Monachijskim Konserwatorium Muzycznym im. Richarda Straussa. Jako aktorka – Karen Edwards zagrała również w kilku filmach muzycznych. To jedna z najciekawszych amerykańskich wokalistek młodego pokolenia a jej koncerty – to niezwykłe przeżycie muzyczne i znakomity show.

Od kilku lat Karen Edwards współpracuje z Jarkiem Śmietaną i jego triem, z którym odbyła wiele koncertów w całej Europie. W marcu zeszłego roku nakładem JSR ukazała się płyta „Karen Edwards & Jarek Śmietana – Everything Ice”. Koncerty w Polsce będę prezentacją i promocją tej płyty.

tekst i foto: materiały promocyjne Organizatora Festiwalu

Program Festiwalu można przeczytać tutaj.