Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Gunhild Carling Big Band na 22nd Jazz Standard’s Festival 2009

Przedstawiamy bliżej sylwetki artystów, którzy wystąpią na 22 Festiwalu Standardów Jazzowych 2009 w Siedlcach.  Gunhild Carling Big Band.


To niezwykła orkiestra, bowiem w dużej mierze obsadzona członkami, jakże uzdolnionej muzycznie rodziny Carlingów. Orkiestra należy do ścisłej czołówki szwedzkiego jazu – znana nie tylko w krajach skandynawskich, ale także w całej Europie. Ich muzyka opiera się na najlepszych światowych wzorach takich big bandów jak Duka Ellingtona, Tommy Dorsay’a, Benny Goodmana, czy Count’a Basie’go.

Big Band Gunhild Carling jest kontynuacją stricle rodzinnego zespołu dixielandowego Carling Family w którym zadebiutowała (185) na puzonie obecna liderka big bandu… 10 letnia Gunhild! Jeszcze jako dziecko otrzymała w nagrodę prestiżowe stypendium im. Loisa Armstronga. Po puzonie przyszła kolej na inne instrumenty – trąbka, saksofon, fortepian, harfa, a nawet kobza! Dorosła już Gunhild stała się znakomitą multiinstrumentalistką, a niezwykły talent zaowocował pomysłem na dużą orkiestrę, która pod jej kierownictwem odnosi znaczące sukcesy artystyczne.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6EvOD_WxLII[/youtube]

(Gunhild Carling Big Band – Amazing Grace na kobzie)

Świetne aranżacje i mistrzowskie opanowanie instrumentów wszystkich członków orkiestry przekładają się na wyjątkowe brzmienie a solówki Gunhild na wielu instrumentach, a także znakomite partie wokalne leaderki tworzą żywiołowy show, zapewniając słuchaczom niezapomniane wrażenia artystyczne.

tekst i foto: materiały promocyjne Organizatora Festiwalu

Program Festiwalu można przeczytać tutaj.

Biuro Organizacyjne Festiwalu
Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach
ul. Bpa I. Świrskiego 31, 08-110 Siedlce
tel. 025 6446800, email: ckis@ckis.siedlce.pl

Biuro Organizatora Konkursu
Siedleckie Stowarzyszenie Jazzowe
Ul. Piłsudskiego 7, 08-110 Siedlce
tel. 608772011, 509764999, email: zarzad@ssj.org.pl