Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Kronika policyjna 22-29 marca

Kronika zdarzeń policyjnych z Siedlec i okolic z dni 22-29 marca 2009

CHCIAŁ WYŁUDZIĆ KREDYT
Wyłudzenie kredytu to droga do zdobycia łatwych pieniędzy. Jednak policja współpracując z placówkami bankowymi bardzo często ujawnia tego typu przestępcze procedery. O skuteczności działań policji przekonał się 27 letni mieszkaniec Siedlec, który na podstawie sfałszowanych dokumentów próbował wyłudzić kredyt w wysokości 10 tys. zł w jednej z placówek bankowych na terenie miasta. Do zdarzenia tego doszło w dniu 23 marca. Jak wynikało z informacji policji, mężczyzna ten w jednej z placówek bankowych złożył wniosek kredytowy i dołączył do niego sfałszowane dokumenty. W ten sposób próbował wyłudzić kredyt. Funkcjonariusze z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą po potwierdzeniu, że dokumenty są niewiarygodne, dokonali zatrzymania nieuczciwego siedlczanina. Za przestępstwo to grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prowadzący sprawę sprawdzają, czy mężczyzna nie złożył podobnych wniosków także w innych bankach. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

KOLEJNY PIJANY SPRAWCA
Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stwarza ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci pracujący na drogach mają tego świadomość, ponieważ chodzi tu o ludzkie życie i zdrowie. Podczas codziennych służb eliminują z ruchu kierowców, którzy prowadzą „na podwójnym gazie”. Jak bardzo poważnym zagrożeniem są pijani kierowcy mogliśmy się przekonać 25 marca. Otóż około godziny 18.10 na ulicy Warszawskiej w Siedlcach 28 – letni mieszkaniec pow. sokołowskiego siedząc za kierownicą srebrnego Peugeota nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Skodzie Octavia, włączając się do ruchu z ulicy podporządkowanej. W konsekwencji doszło do zderzenia tych pojazdów. W wypadku obrażeń ciała doznał sprawca oraz 42 – letni kierowca Skody i podróżująca z nim 42 letnia kobieta oraz 31 – letni mężczyzna. Cała czwórka uczestników tego zdarzenia została przewieziona do jednego z siedleckich szpitali. Jak okazało się w trakcie badania stanu trzeźwości sprawca miał w organizmie około 1 promila alkoholu. Za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

PODPALENIE SAMOCHODU
W dniu 25 marca około godz. 4.45 nieustalony na razie na jednym z parkingów osiedlowych na terenie miasta dokonał podpalenia samochodu marki Opel. W wyniku tego przestępstwa spaleniu uległa wierzchnia warstwa lakieru z lewej strony samochodu. Policjanci prowadzący sprawę zmierzają do ustalenia sprawcy tego chuligańskiego czynu. Za przestępstwo to sprawcy grozić będzie kara do 5 lat pozbawienia wolności .

WYPADEK CYSTERNY
29 marca około godz. 19.40 w okolicach wiaduktu kolejowego znajdującego się na trasie Siedlce – Łosice w miejscowości Wojnów kierowca samochodu typu Tir cysterna stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do wywrócenia się tego samochodu a następnie zderzył się z samochodem osobowym. Kierujący pojazdami doznali obrażeń ciała, które nie zagrażają ich życiu.

NIETRZEŹWY CHULIGAN
29 marca około 1.00 w nocy Policjanci Siedleckiej Komendy zatrzymali 22 letniego mieszkańca Siedlec. Mężczyzna ten będąc pod wpływem alkoholu poprzez celowe rzucanie kamieniami wybił szybę w budynku biurowym PKP. Chuligan został zatrzymany w policyjnym areszcie. Jakie były motywy jego działania, wyjaśnią po jego wytrzeźwieniu prowadzący sprawę policjanci.

Oficer Prasowy KMP w Siedlcach
kom. Jerzy Długosz.