Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu

STH vs ADH 22.02.2009 – relacja z meczy

W niedzielę 22.02.2009 roku do Siedlec przyjechała drużyna ADH Białystok w celu rozegrania meczu hokejowego.

O godzinie 12.30 doszło do konfrontacji zespołów młodzieżowych STH Siedlce i ADH Białystok. Na lodowisku górą była młodzież z Siedlec wygrywając 2:1, a obie bramki zdobył Michał Karaś.

Następnie doszło do spotkania seniorów STH i ADH. Od początku widać było iż podopieczni trenerów M.Lubelskiego i K.Karasia chcą się zrewanżować za porażkę w Białymstoku. Po wyrównanej grze dopiero pod koniec pierwszej tercji bramkę dla ekipy z Siedlec zdobył M. Żak. Druga tercja meczu przebiegała pod dyktando zespołu STH. Swoją przewagę udokumentowali strzelając cztery bramki, a ich autorami byli: A. Podgajny, P. Jakubowski, D. Dmowski i P. Mikołajczuk.

W trzeciej części spotkania zawodnicy ADH zdobyli trzy bramki: T. Pachocki-2 i M. Kopietz na które siedlczanie odpowiedzieli golami P. Wojciechowskiego i P. Mikołajczuka. Mecz, który przebiegał w przyjaznej atmosferze zakończył się zwycięstwem zespołu STH Siedlce 7:3. Po rozegranym spotkaniu obie drużyny udały się na wspólny obiad podczas którego analizowano przebieg spotkania.

Kolejne spotkanie pokazuje duże zainteresowanie hokejem na lodzie. Mimo nie sprzyjającej aury kibice licznie przybyli na siedleckie lodowisko. Gośćmi honorowymi byli: Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski, Zastępca Prezydenta Jarosław Głowacki, Kierownik Referatu Kultury, Sportu i Turystyki Katarzyna Kozioł i p.o. Naczelnika Biura Prezydenta Mariusz Orzełowski.

źródło: hokej.siedlce.pl