Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
V Międzynarodowa Konferencja Naukowa CASTR 2009

W dniach 28 – 31 stycznia, odbędzie się w Siedlcach kolejna Międzynarodowa Konferencja Naukowa CASTR 2009. Organizatorami spotkania są Akademia Podlaska oraz Wyższa szkoła Finansów i Zarządzania w Siedlcach.

Celem warsztatów jest spotkanie specjalistów z zakresu zastosowania systemów algebry komputerowej w nauczaniu i badaniach. Będzie to piąta już międzynarodowa konferencja pod nazwą „Computer Algebra Systems in Teaching and Research„. W tym roku konferencja naukowcy z całej europy obradować będą w dniach 28-31 stycznia.

Jako miejsce obrad wybrano tym razem Dwór w Mościbrodach. Na konferencję zgłoszono ponad 50 referatów. Tematyka to zastosowania systemów obliczeń numerycznych i symbolicznych w zagadnieniach matematycznych, stabilności rozwiązań równań różniczkowych, problemach mechaniki niebieskiej i promieniowania kosmicznego, również w zagadnieniach modelowania procesów ekonomicznych i finansowych a także zastosowań dydaktycznych”.

Wszystkie osoby zainteresowane tą tematyka będą mile widziane podczas obrad na konferencji. Bliższe informacje na temat spotkania można znaleźć na stronie www.castr.pl.

Patronat honorowy nad konferencją objęli wspólnie, Pan Wojciech Kudelski – Prezydent Miasta Siedlce oraz Zygmunt Wielogórski – Starosta Siedlecki. Patronat medialny sprawują Katolickie Radio Podlasie, Echo Katolickie oraz TV Siedlce.

źródło: UM Siedlce