Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Nowe radiowozy w Siedlcach

Sześć nowych radiowozów otrzymała 20 stycznia Komenda Miejska Policji w Siedlcach.

W uroczystości przekazania aut, która miała miejsce w Siedlcach uczestniczyli Komendant Wojewódzki Policji insp. Igor Parfieniuk oraz wiceprezydenci Siedlec Marta Sosnowska i Jarosław Głowacki. Nowe radiowozy poświęcił kapelan siedleckiej policji ks. prałat Kazimierz Niemirka.

Nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideoradar został ufundowany przez Miasto Siedlce. Jego koszt to 67 tys. zł. – Samochód ten trafił do nas przed dwoma tygodniami i jeżdżący w nim policjanci wystawili już mandaty karne na kwotę ponad 26 tysięcy zł – powiedział podczas uroczystości Komendant Miejski Policji w Siedlcach nadkom. Marek Fałdowski.

Pozostałe radiowozy zostały zakupione w ramach przetargu przez Komendę Wojewódzką Policji. – Stałe unowocześnienie taboru samochodowego policji skraca czas dojazdu na miejsce zdarzenia i zwiększa szanse złapania sprawców przestępstw na gorącym uczynku – powiedział Komendant Wojewódzki Policji insp. Igor Parfieniuk. – Cieszę się, że siedlecki samorząd wykazuje taką troskę o bezpieczeństwo mieszkańców i tak znacząco wspiera policję.

Źródło: UM Siedlce

Odpowiedź do artykułu “Nowe radiowozy w Siedlcach

  1. Kuba

    Te Kie to w full wypas wyposarzeniu. Silnik najmocniejszy z gamy silników tj. Diesel 2.0 143 HP, więc nieźle jak na wozy interwencyjno-patrolowe. To mi się podoba.