Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Podpisano pozwolenie na budowę obwodnicy Mińska Mazowieckiego

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski podpisał 28 października w Siedlcach pozwolenie na budowę autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego.

To ostatnia formalność, kończąca przygotowania do budowy drogi, która znacząco poprawi połączenie naszego subregionu z Warszawą.

„Spieszymy się z tym pozwoleniem, ponieważ zgodnie z decyzją środowiskową prace przygotowawcze związane z wycinką drzew, zakrzewień można realizować tylko w okresie zimowym. Ważne to jest, aby te prace rozpocząć w okresie zimowym. Jeśli inwestor nie rozpocznie tych prac, a właściwie wykonawca wyłoniony przez inwestora, to stracimy rok, a my nie możemy sobie pozwolić na stratę czasu w realizacji tej inwestycji” – poinformował Radio Podlasie Wojewoda mazowiecki, Jacek Kozłowski.

Przetarg na wykonawstwo jest w toku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce go przeprowadzić do stycznia. Licząca prawie 21 kilometrów obwodnica będzie miała trzy węzły, w tym jeden prowadzący do planowanego pod Mińskiem portu lotniczego. W ramach wartej miliard 200 milionów złotych inwestycji powstanie także 46 kilometrów dróg obsługujących ruch lokalny.

Na dzisiejszym spotkaniu wojewody z samorządowcami była mowa także o innych inwestycjach drogowych, planowanych w naszym regionie przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

AB/Siedlce, radiopodlasie.pl