Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Bilans długiego weekendu w okolicach

31 kolizji 4 wypadki 3 osoby ranne, 1 osoba zginęła na miejscu i zatrzymanych 6 nietrzeźwych kierujących to finał majowego weekendu.

Do tragicznego wypadku doszło a dniu 2 maja ok. godziny 20.00 w Siedlcach na wiadukcie ul. Warszawskiej. Kierujący motorowerem Piaggio 23-letni mieszkaniec Siedlec, podczas zjeżdżania z wiaduktu w stronę miejscowości Iganie, na mokrej nawierzchni jezdni utracił panowanie nad pojazdem i przewróciwszy się wpadł pod nadjeżdżającą z przeciwka karetkę pogotowia ratunkowego z siedleckiego Medi-Transu jadącą na sygnałach w kierunku centrum mimo niezwłocznej reanimacji kierujący skuterem poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

Pozostałe dwa wypadki to m. Kotuń 30 kwiecień rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazd w trakcje manewru włączania się do ruch , z obrażeniami ciała został przewieziony do Szpitala, istniej uzasadnione podejrzenie że rowerzysta był pijany i w dniu 3 maja około godz. 17.50 w m. Kamionki Lackie gmina Paprotnia dziecko lat 6 wyjeżdżając z posesji wjechało po koła sam osobowego VW Golf dzięki szybkiej reakcji kierowcy zdarzenie zakończyło się tylko obrażeniami lekkimi dziecka.

Przyczyna kolizji drogowych to utrata panowania nad pojazdem i najechanie na tył pojazdu poprzedzającego na mokrej nawierzchni jezdni , kolejna przyczyna to zdarzenia z zwierzętami dziko żyjącymi łoś i sarna jak również nie zachowanie szczególnych środków ostrożności w trakcje niektórych manewrów na naszych zatłoczonych drogach.

źródło: radiopodlasie.pl