Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Dni Siedlec 2008 – program imprezy

DNI SIEDLEC 2008 „Jesteśmy Europą”

Ramowy program wydarzeń

4 CZERWCA – środa
„SIEDLCE for EUROPE” – konferencja dla oficjalnych delegacji miast partnerskich.
„EURO2012: CZEKAMY NA WAS W SIEDLCACH” – zawody sportowe i rekreacyjne dla grup sportowych dzieci i młodzieży z miast partnerskich.
Inauguracja i mecz otwarcia MiniMistrzostw Miast Partnerskich EUROTOWN-FOOTBALL 2008 w piłce nożnej o Puchar Przejściowy „We are THE EUROPE”.

„SIEDLCE FOR FUN” – festyn dla dzieci i młodzieży przygotowany przez siedleckich animatorów kultury.

„EUROPEJSKIE SMAKI, czyli przez żołądek do serca”. Dzień I – kuchnia: Siedlce – Mazowsze – Podlasie.

KONCERT „MADE IN SIEDLCE” – europejska artystyczna i kulturalna wizytówka miasta Siedlce

„EURO-TOWN-DISCO” – europejska dyskoteka dla młodzieży uczestniczącej w wymianie miast partnerskich

„BIESIADA SIEDLECKA” – wieczór kulinarno – rozrywkowy dla gości z miast partnerskich

„SIEDLCE KLASYCZNIE” – otwarcie wystawy siedleckich artystów plastyków połączone z koncertem w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach,

5 CZERWCA – czwartek
„PESCANTINA and DASING for EUROPE” – konferencja dla oficjalnych delegacji miast partnerskich z udziałem przedstawicieli samorządu i biznesu siedleckiego.
Mecze w ramach MiniMistrzostw Miast Partnerskich EUROTOWN-FOOTBALL 2008 w piłce nożnej o Puchar Przejściowy „We are THE EUROPE”

„EURO2012: CZEKAMY NA WAS W SIEDLCACH”. Zawody sportowe i rekreacyjne dla grup sportowych dzieci i młodzieży z miast partnerskich.

„PESCANTINA and DASING FOR FUN” – festyn dla dzieci i młodzieży przygotowany przez animatorów kultury z Pescantiny i Dasing.

„EUROPEJSKIE SMAKI, czyli przez żołądek do serca”. Dzień II – kuchnia: Pescantiny i Dasing

„PESCANTINA i DASING W FILMIE” – plenerowa prezentacja filmów promocyjnych miast: PESANTINA i DASING; telebim na Placu przy Fontannie;

KONCERT „EUROPA DŹWIĘKU” – artystyczne i kulturalne wizytówki wszystkich miast partnerskich Siedlec

„BIESIADA ALPEJSKA” – wieczór kulinarno – rozrywkowy dla gości z miast partnerskich przygotowany przez miasta: DASING i PESCANTINA

6 CZERWCA – piątek
ŚWIĘTO 1 SIEDLECKIEGO BATALIONU ROZPOZNAWCZEGO – uroczyste otwarcie Sali Tradycji 1 Brygady i Garnizonu Siedlce, zawody strzeleckie z broni pneumatycznej z udziałem reprezentacji delegacji miast partnerskich, władz samorządowych, policji i żołnierzy, zabawy sprawnościowe dla dzieci i młodzieży z miast partnerskich, zwiedzanie jednostki wojskowej, pokaz musztry paradnej i wojskowej oraz umiejętności żołnierskich, walki wręcz

„SABINOV and VILNIUS for EUROPE” – konferencja dla oficjalnych delegacji miast partnerskich z udziałem przedstawicieli samorządu i biznesu siedleckiego.

„SABINOV and VILNIUS for FUN” – festyn dla dzieci i młodzieży z siedleckich przedszkoli i szkół, przygotowany przez animatorów kultury z Sabinova i Wilna.

„EURO2012: CZEKAMY NA WAS W SIEDLCACH”. Finały zawodów sportowych i rekreacyjnych dla grup sportowych dzieci i młodzieży z miast partnerskich/

„BEZPIECZNA EUROPA” – konferencja nt. bezpieczeństwa w Europie dla oficjalnych delegacji miast partnerskich z udziałem przedstawicieli samorządu i wojska

” EUROPEJSKIE SMAKI, czyli przez żołądek do serca „, Dzień III – kuchnia: Sabinova i Wilna

„SABINOV i WILNO W SZTUCE” – plenerowa wystawa pejzaży miast i regionów: SABINOV i WILNO

KONCERT „WILNO – MIASTO EUROPEJSKIE ” – artystyczna i kulturalna wizytówka miasta Wilno

Europejski Filmowy „WEHIKUŁ CZASU” (wyświetlane na Placu przy Fontannie filmy wraz z towarzyszeniem akompaniującej orkiestry)

KONCERT „WIECZÓR GALOWY MIASTA SABINOV”
” EURO-TOWN-DISCO”
” BIESIADA SŁOWIAŃSKA”

7 CZERWCA – sobota
EXPO SIEDLCE 2008. Po raz drugi zorganizowana zostanie wystawa EXPO SIEDLCE 2008, w ramach której odbędą się targi edukacyjne, targi pracy, targi przedsiębiorców, instytucji, miast i gmin ziemi siedleckiej i wschodniego Mazowsza, targi agroturystyczne i agrokulturalne.

Święto I Batalionu Rozpoznawczego – pokazy walki wręcz, sprzętu wojskowego, występ Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Koncerty muzyczne: Bartek Wrona, KOMBII, UK Legends. Na zakończenie pokazy sztucznych ogni lub tańczące fontanny.

8 CZERWCA – niedziela
DZIEŃ SPORTU: Kilkanaście festynów sportowych, zabaw rodzinnych, konkursów, rozgrywanych w różnych częściach miasta, głównie na osiedlach mieszkaniowych, boiskach, ulicach i placach zabaw, turniej piłki nożnej siedleckich zakładów pracy, miast partnerskich.

EXPO SIEDLCE 2008. Prezentacje produktów targowych, II dzień targów.
Koncerty muzyczne: Róże Europy, Stachursky.

KIBICUJEMY BIAŁO-CZERWONYM: transmisja meczu Mistrzostw Europy 2008: Polska Niemcy. Na zakończenie pokaz sztucznych ogni.

za: dnisiedlec.pl

2 odpowiedzi do artykułu “Dni Siedlec 2008 – program imprezy

  1. lol

    czy są jeszcze bilety na koncert Kombii? jesli tak to gdzie mozna kupić??